We wrześniu 2019 r. w gminie Czerwonak zorganizowany został czterodniowy event park(ing) day, który odbył się na 4 parkingach węzłów przesiadkowych (dworce kolejowe). Każdemu dniu eventu towarzyszył inny motyw przewodni. Zorganizowane zostały prelekcje i warsztaty, w których udział mogli wziąć wszyscy mieszkańcy gminy i ci, którzy w tych dniach znaleźli się w okolicach węzła przesiadkowego. Osoby, które podczas ETZT korzystały z transportu publicznego lub poruszały się za pomocą roweru, hulajnogi, pieszo otrzymywały dodatkowo tematyczne upominki. Przygotowane zostały ulotki inwestycyjne dotyczące węzłów przesiadkowych, które miały też walor edukacyjny związany z pszczołami, budkami dla owadów, roślinami oczyszczającymi powietrze oraz dzikimi roślinami jadalnymi – na każdy dzień eventu inne, zgodnie z motywem przewodnim danego dnia park(ing) day. Pracownicy urzędu i prowadzący warsztaty rozmawiali z mieszkańcami o tym jak ważny jest zrównowazony transport i dbanie o naszą planetę.
Dodatkowo podczas parking day można było odpocząć na zielonych, trawiastych poduchach i leżakach, poczytać książki z biblioteki, zagrać w gry.
17 września: Pierwszy dzień eventu zorganizowany został na węźle przesiadkowym w Bolechowie, a jego motywem przewodnim były pszczoły i rośliny miododajne. Specjaliści, a także pracownicy urzędu propagowali ekologiczny tryb życia uświadamiając mieszkańcom jak ważne jest dbanie o środowisko, przesiadka z samochodu na bardziej przyjazne środowisku środki transportu, a także pszczoły i umożliwienie im zapylania roślin poprzez sadzenie kwiatów miododajnych w swoich ogrodach i na balkonach. Prelekcję prowadził pszczelarz, który z pasją opowiedział jak wygląda proces powstawania miodu, pokazał narzędzia i strój pszczelarza, zaprezentował jak wygląda ul w środku oraz plaster miodu. Rośliny miododajne można było obejrzeć nie tylko w donicach, ale też pod mikroskopem! Upominkami dla tych, którzy dotarli na event innym środkiem transportu niż auto były kwiaty miododajne w doniczkach – prowadzący warsztaty zachęcali do ich umieszczenia w swoich przydomowych ogródkach lub balkonach.
18 września: Drugi dzień eventu odbył się na węźle przesiadkowym w Owińskach, a zorganizowany został pod hasłem budek dla owadów, które są świetnym sposobem na zwabienie owadów pożytecznych do swojego ogrodu – takie hoteliki pomogą im również przetrwać chłody. Podczas warsztatów można było pod okiem specjalisty zbudować budkę dla owadów samodzielnie lub zabrać ze sobą do domu już gotową – te ostatnie przeznaczone były dla tych osób, które na węzeł dotarły inaczej niż samochodem. Zaprezentowane zostały też bardziej rozbudowane domki dla owadów, a prowadzący warsztaty opowiedzieli o tym jak takie domki zbudować, czym je wypełnić, a także jakie owady chętnie w nich zamieszkają. W tym dniu pod mikroskopem można było zobaczyć m. in. żądło i oko pszczoły. Pracownicy urzędu gminy i prowadzący warsztaty rozmawiali z mieszkańcami o zrównoważonej mobilności miejskiej i podmiejskiej, o tym jakie są alternatywy dla transportu samochodowego, i o tym co jeszcze można zrobić dla Ziemi, żeby wszystkim nam żyło się lepiej.
19 września: W trzecim dniu imprezy (węzeł przesiadkowy Czerwonak-Osiedle) motywem przewodnim były rośliny oczyszczające powietrze/antysmogowe. Prowadzone były prelekcje i rozmowy o tym jak zniwelować negatywne skutki jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza związane m.in. ze spalinami oraz zaprezentowano szeroki wachlarz roślin, które pomogą oczyścić powietrze w domu/biurze. Rośliny obejrzeć można było też pod mikroskopem, a także w ramach warsztatów samodzielnie podzielić, przesadzić do małej torfowej doniczki i zabrać do domu. Dodatkowo dla tych, którzy korzystali w tym dniu z transportu publicznego, rowerowego itd. zostały przygotowane sadzonki bluszczu.
20 września: Ostatni dzień parking day odbył się pod hasłem dzikich roślin jadalnych, a zorganizowany został na terenie węzła przesiadkowego w Czerwonaku. Prelekcję dotyczącą skarbów lokalnych łąk i lasów poprowadzili specjaliści, którzy umożliwili spróbowanie różnorodnych roślin, a także opowiedzieli o ich właściwościach, i o tym w jaki sposób je przyrządzić. Podczas degustacji próbowano sałatek, placków z pokrzywy oraz naparów. Upominkiem dla korzystających tego dnia z transportu publicznego/roweru itp. były woreczki wypełnione suszonymi ziołami. Woreczki uszyte zostały przez koła gospodyń wiejskich z sołectw gminy Czerwonak, a szyte były z materiałów pochodzących z recyklingu – niepotrzebnych tekstyliów.